*  قیمتهای ارایه شده ممکن است تغییر یافته باشد.*

نحوه اتصال به اينترنت ازچندطريق انجام ميگيرد

الف - اتصال دايل آپ با خريد كارت اينترنت يا گرفتن يوزرنيم وپسورد و شماره تلفن شركتهائي كه خدمات ISP ارایه میدهند.

ب – اتصال با اي دي اس ال (ADSL) با ثبت نام در مخابرات وشركتهاي سرويس دهنده اي دي اس ال 

كه بوسيله مودم اي دي اس ال كه شركت سرويس دهنده راه اندازي ميكند كانكت ميشود

ج – مودم يو اس بي وايرلس كه با مودم يو اس بي و سيم كارت

كه به درگاه يواس بي كامپيوتر و لپ تاپ وصل ميشود كاننكت ميشود

 الف : dial up (خط تلفن ثابت معمولی)

نحوه ساختن کانکشن اینترنت (دایال-آپ) در ویندوز XP

1) از Control Panel (حالت کلاسیک(آیکنی)) Network Connections را باز کنید و از پنل سمت چپ Create a new connection را کلیک کنید، یا در Run تایپ کنید  rundll32.exe netshell.dll,StartNCW و OK کنید، یا Start و All Programs و Accessories و Communications و کلیک بر روی New Connection Wizard . در کادر باز شده Next را کلیک کنید.

2) گزینه اول را انتخاب و Next را کلیک کنید

3) گزینه دوم را انتخاب و Next را کلیک کنید.

4) گزینه اول را انتخاب و Next را کلیک کنید.

5) یک نام برای کانکشن خود تایپ کنید و Next را کلیک کنید.

6) شماره تلفن اتصال به شبکه را وارد کنید (معمولا با 97 شروع میشود و برای هوشمند با 90 شروع میشود) و Next را کلیک کنید.

7) در این مرحله باید شماره کاربری (User Name) و گذرواژه (Password) و تکرار گذرواژه خود را از روی کارت اینترنتیتان وارد کنید (اگر می خواهید از اینترنت هوشمند استفاده کنید این سه فیلد را پر نکنید). دو گزینه پایین به ترتیب مربوط به 'استفاده تمام کاربران از شماره کاربری و گذرواژه این کانکشن' و 'پیش فرض کردن این کانکشن' می باشد. بعد از پر کردن فیلدها Next را کلیک کنید.

8) مرحله پایانی، با کلیک بر روی Finish کانکشن شما آماده شده است. اگر گزینه Add a shortcut to را تیک بزنید یک میانبر از کانکشن روی دسکتاپ ایجاد می شود.

9) حال کافیست از منوی Start و Connect To (یا میانبری که روی دسکتاپ ایجاد کرده اید) کانکشن ساخته شده را باز کنید و بر روی Dial کلیک کنید و بعد از اتمام عملیات شماره گیری به شبکه اینترنت وصل می شوید و با استفاده از یک مرورگر اینترنت مثل: موزیلا فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، اپرا و... از اینترنت و امکانت خوب و مفید آن لذت ببرید.

راهی دیگر برای ساخت کانکشن: به Control Panel رفته و از پنل سمت چپ Switch to Category View را انتخاب کنید تا نمای Control Panel حالت طبقه بندی شود، حالا Network and Internet Connections را کلیک کنید، سپس بر روی Create a connection to the کلیک کنید و در کادر باز شده گزینه اول را انتخاب و بقیه کارها را مانند قبل طی کنید، فقط برای وارد کردن نام کاربری و گذرواژه باید کانکشن ساخته شده را باز کنید و بعد آن ها را وارد کنید.

دایل آپ Dial up

سرویسی است که با شماره گیری خط تلفن معمولی شما را به اینترنت متصل می‌نماید و بسته به سرعت سرویس دهنده و کیفیت خطوط تماس شما با اینترنت برقرار می‌گردد. مودمهای دیال-اپ جدید معمولا دارای حداكثر سرعت تئوری 56kbit/s هستند اگرچه در اكثر موارد تنها 53kbits/s ممكن است به علت overhead

 

قیمت معمول اتصال دایل آپ

 

نوع اشتراک  قیمت (ریال)

کارت 30 ساعته 30،000

کارت 50 ساعته 49،000

کارت 100 ساعته 90,000

یک ماهه نامحدود 70،000

دو ماهه نامحدود 140،000

سه ماهه نامحدود 199،000

شش ماهه نامحدود 380،000

یک ساله نامحدود 750،000

یک ماهه 8 الی 20 35،000

سه ماهه 8 الی 20 99،000

شش ماهه 8 الی 20 195،000

یک ساله 8 الی 20 378،000

 

 

اینترنت هوشمند IN مخفف Intelligent Network

نسل نوین اینترنت Dial-up كه با نام IN مخفف Intelligent Network شناخته می شود یك شیوه ارتباطی مبتنی بر روش انتقال داده های Dial-up است كه در آن دیگر نیازی به خرید كارت اینترنت نیست .

شما در هر كجا كه باشید می توانید با استفاده از این سرویس به اینترنت متصل گردید، بدون استفاده از نام كاربری (User Name) و كلمه عبور(Password) و فقط با وارد كردن یكی از این شماره های 10 رقمی درفرم اتصال به اینترنت (Connection) درقسمت شماره (Dial) می توانید دسترسی به اینترنت داشته باشید .

 

ویژگیهای اینترنت هوشمند IN مخفف Intelligent Network

• اتصال به اینترنت بدون نیاز به شناسه و رمز عبور

• قابل استفاده برای كلیه كاربران در هر زمان و مكان

• عدم نیاز به پیش پرداخت ( پرداخت هر 2 ماه یكبار روی قبض تلفن )

• امكان دسترسی به اینترنت در ساعات مختلف شبانه روز

• امكان تهیه گزارش ساعتهای اتصال به اینترنت از مركز مخابراتی منطقه

• عدم نیاز به مراجعه حضوری و عقد قرارداد

 

ب : اینترنت پرسرعت ای دی اس ال  ADSL

واژه ADSL معرف نوعی ارتباط اینترنتی پرسرعت است كه امكان استفاده هم زمان از اینترنت و تلفن را فراهم می کند. روزانه هزاران نفر در جهان به استفاده از این فنآوری روی آورده و آن را جایگزین سایر روش های ارتباطی میسازند .

 

Digital Subscriber Line) DSL)

یکی از خانواده‌های Digital Subscriber Line) DSL) یا همان خطوط دیجیتال استیجاری می‌باشد. اعضای DSL معمولاً به صورت xDSL نامگذاری می‌شوند. این خطوط از تمامی پهنای موجود در خطوط مسی دوطرفه استفاده می‌کنند تا بالاترین سرعت ممکن در ثانیه را بر خلاف خطوط معمول ارائه دهند.ADSL) Assymetric DSL) در واقع نوعی از DSLها می‌باشد که ارتباط آن نامتقارن می‌باشد؛یعنی سرعت ارسال داده در ثانیه کمتر از دریافت آن می‌باشد.انواع دیگری از xDSLها موجود می‌باشند که از جمله آنها می‌توان به HDSL(High-Speed DSL) و SDSL(Symetric DSL) اشاره کرد.

از آنجا که سیگنال بر روی کابل‌های تلفن معمولی مسافت زیادی را نمی‌تواند طی کند ADSL در فواصل اندک قابل استفاده‌است که معمولا کمتر از ۵ کیلومتر است. وقتی سیگنال به دفتر تلفن منطقه برسد ADSL از آن جدا شده و به سمت شبکه اینترنت هدایت می‌شود و در عین حال – فرکانس‌های صوتی سیگنال نیز وارد شبکه تلفن می‌شوند. در این صورت از یک انشعاب تلفن هم برای برقراری ارتباط تلفنی و هم برای ADSL استفاده می‌کنیم

 

این روش ارتباطی با وجود اینكه برای اتصال به اینترنت از سیم تلفن استفاده می كند ، به خاطر ویژگی های فنی خاص خود، هرگز تلفن را اشغال نكرده و استفاده همزمان از اینترنت و تلفن را برای كاربر امكان پذیر می سازد . سرعت بالا ( تا 40 برابر ارتباط Dial-up )، عدم نیاز به سیم كشی مجدد و اتصال 24 ساعته به اینترنت از سایر ویژگی های این روش ارتباطی است .

 

ویژگی های فنی پرسرعت ای دی اس ال

با توجه به اینكه منطق فنی انتقال داده ها درارتباط Dial Up بر تبدیل اطلاعات به بسته های صوتی و انتقال آن به روش Analog استوار است ، امكان استفاده همزمان از اینترنت و تلفن مقدور نخواهد بود زیرا انتقال داده ها تلفن را اشغال كرده و دیگر مجالی برای انتقال بسته های صوتی باقی نخواهد گذاشت.

اما در ارتباط ADSL از آنجایی كه داده ها درقالب بسته های اطلاعاتی و به صورت Digital انتقال می یابند، مانعی در استفاده همزمان از تلفن واینترنت وجود نخواهد داشت. به عبارت دیگر "استفاده از اینترنت تلفن را اشغال نخواهد كرد". از طرف دیگر ساختار Digital انتقال داده ها و استفاده بیشتر از فضای فركانسی سیم مسی رابط ، باعث افزایش سرعت ارتباط و به تبع آن، ارتقای كیفیت اتصال به دنیایی نو خواهد گردید

 

Sky Fiber

سالها تجربه موفق تکنولوژی ATM در شبکه های مختلف مخابراتی و تکیه داشتن صدها شرکت معظم ارائه خدمات اینترنت پرسرعت مانند ADSL در سطح جهانی بر این تکنولوژی، شرکتهای سازنده را بر آن داشت تا تمهیدات لازم را برای استاندارد کردن نوع بیسیم تجهیزات ATM فراهم آورند. بطوریکه امروزه Wireless ATM یکی از مهمترین و پر طرفدارترین روشهای برقراری ارتباطات بی سیم پرسرعت محسوب می شود و یکی از مهمترین عوامل پیشرفت تکنولوژیهای GSM ، DECT و ... به شمار می آید. (مشاهده تعرفه خدمات Sky Fiber)

 

امروزه سیستمهایی که براساس WATM ساخته می شوند قادر به ارائه کلیه خدمات ATM در قالب بیسیم بوده و علاوه بر آن در مقایسه با دیگر راهکارهای بیسیم ، مزایایی چون امکان جابجایی گره ها، سهولت نصب و راه اندازی شبکه و امکان مدیریت دینامیک سطح کیفیت QoS را نیز به همراه دارند. سازگاری با تکنولوژیهای قدیمی از جمله ویژگی های WATM است که استفاده از آن به شما امکان می دهد شبکه های با سیم و بیسیم را با یکدیگر ترکیب کرده بصورت یکپارچه از آنها استفاده نمایید.

 

پهنای باند وسیع یا Broadband

بسیاری از شرکتها و سازمانها وجود دارند که ادامه فعالیت تجاری آنها وابسته به اینترنت است. ارسال و دریافت اطلاعات ، ارتباط با سرورهای مختلف برای انجام فعالیت های مالی و همچنین فعالیت اقتصادی این سازمانها بر پایه اینترنت استوار شده است.

 

Leased Line

چنانچه امکانات مخابراتی در محل سازمان شما اجازه دهد و نیاز شما به پهنای باند در محدوده کشش کابلهای مسی باشد، سرویس های Leased Line می تواند بهترین راه حل برای دسترسی به سرویس اینترنت پر سرعت باشد.

برای برقراری سرویس، کافی است با یکی از این  شرکتها تماس بگیرید؛ آنها از طریق امکاناتی که در اختیار دارند وجود امکانات لازم برای ایجاد ارتباط با سیم مسی میان محل کار یا منزل شما و یکی از دفاتر توزیع اینترنت یا Gateway خود را مورد بررسی قرار داده و در صورت مثبت بودن نتیجه ، برای درخواست خط Leased Line شما از مخابرات اقدام خواهند کرد . پس از آن فقط با تحویل یک جفت مودم از طرف شما سرویس برقرار خواهد شد.

 

Point to point Wireless

در بسیاری موارد که نیاز به پهنای باند بالا وجود دارد، راه اندازی یک سرویس نقطه به نقطه بی سیم ، ساده ترین و کارآمدترین راه حل به نظر میرسد. در این حالت بین منزل یا دفتر محل کار شما و یکی از سایت های این شرکتها ارتباط نقطه به نقطه بدون سیم برقرار خواهد شد.

استفاده از تجهیزات باند ۲.۵ گیگاهرترز برای سرعت های پایین می تواند بهترین انتخاب باشد، اما اگر می خواهید به پهنای باند بسیار بالا دسترسی داشته باشید - بخصوص اگر ISP هستید - استفاده از تجهیزات ۵ گیگاهرتز به شما پیشنهاد می شود . در این حالت به راحتی ، حتی اگر بین محل سازمان شما و سایت ما دید مستقیم هم نباشد ، می توانید با پهنای باند بالایی تا حد ۳۰ مگاهرتز و در فاصله ۲۰ کیلومتر به اینترنت دسترسی داشته باشید.

 

 

درواقع موفقیت عملکرد ATM در شبکه های باسیم باعث شد تا ایده استفاده از ATM در همه جا و در حال حرکت، به حقیقت بپیوندد و WATM بعنوان راهکار مخابراتی نسل بعد در ارتباطات صوتی، تصویری و داده ای با تضمین کیفیت دینامیک کاربردی شود.

 

Sky Fiber

راهکاری است منطبق بر استانداردهای Wireless ATM که می تواند بعنوان جایگزین خطوط پرسرعت مبتنی بر کابل در برقراری ارتباطات پرسرعت استفاده شود. این راهکار ارتباطی به شما امکان می دهد تا با انعطاف پذیری بسیار زیاد حتی بدون نیاز به داشتن دید مستقیم، گره های شبکه را در کمترین زمان ممکن بصورت بیسیم به یکدیگر متصل نمایید.

 

کارایی زیاد، هزینه های اجرایی پایین و دیگر خصوصیات ممتاز این تکنولوژی باعث شده است تا استفاده از آن محدود به سازمانهای و شرکت های بزرگ نباشد. بطوریکه با توجه به عدم حساسیت آن به شرایط جغرافیایی، امروزه از این تکنولوژی برای ارائه خدمات ارتباطی در شهر و روستا و برای کاربران خانگی نیز استفاده میشود.

این تکنولوژی پس از سالها تجربه در انتقال اطلاعات بصورت بیسیم برای رسیدن به اهدافی کاملآ مشخص طراحی و ساخته شده است که در زیر به بررسی ویژگیهای آن می پردازیم.

 

مطابق با نیازهای شما

صنعت یا تجارت سازمان شما هر چه باشد Sky Fiber می تواند مشکلات ارتباطی شما با اینترنت و یا دیگر دفاتر و شعب مربوطه در سطح تهران را رفع نماید، چرا که :

 

• Sky Fiber نسبت به خدماتی که برای شما فراهم می کند، یک راهکار کاملاً اقتصادی است.

• Sky Fiber در دسترس بودن و کیفیت سرویس مورد نظر شما را در 99.99 درصد اوقات تضمین می کند.

• این امکان برای شما فراهم شده است که بتوانید به تدریج پهنای باند ارتباطی خود را افزایش داده و با توجیه کامل اقتصادی از مزایای دسترسی پرسرعت به اینترنت یا شبکه شهری خود بهره مند شوید.

• کارشناسان فنی ما به محض در خواست شما، نسبت به بررسی و تحلیل لینک ارتباطی مورد نظر شما اقدام خواهند کرد.

• پس از توافق و مشخص شدن نوع خدمات، سرویس شما در عرض چند ساعت راه اندازی خواهد شد.

 

 

نگاهی به ویژگیهای Sky Fiber

 شبکه شهری Sky Fiber را بگونه ای طراحی و اجرا کرده است که مطابق با استانداردهای جهانی و با ویژگیهای منحصربه فرد، آماده ارائه خدمات به کاربران باشد.

 

تکنولوژی قابل اطمینان :

 استفاده از تکنولوژی ATM بصورت بیسیم در Sky Fiber بعنوان یکی از مهمترین عوامل پیشرفت ارتباطات در قرن بیست و یکم ، به تنهایی می تواند عاملی برای انتخاب و اطمینان به عملکرد عالی این راهکار ارتباطی محسوب شود.

 

قابلیت اطمینان بالا:

 backbone شبکه بیسیم Sky Fiber با استفاده از خطوط انتقال مایکرو ویو در فرکانسهای 2.5GHz ، 3.5GHz و 23 GHz پشتیبان مطمئنی برای ارائه خدمات ارتباطی بیسیم در سطح شهر تهران فراهم آورده است.

 

امنیت تضمین شده :

استفاده از VPN در لایه شماره سه و VLAN در لایه شماره دو شبکه، تضمین می کند که فریمهای اطلاعاتی به محض ورود به شبکه Sky Fiber به بسته های غیر قابل نفوذ تبدیل شده و عملاً امکان دسترسی به محتوای آنها برای هیچکس بجز گیرنده امکان پذیر نخواهد بود.

 

پهنای باند کاملاً اختصاصی :

 پهنای باندی که برای هر مشترک Sky Fiber در نظر گرفته شده است، بصورت کاملاً اختصاصی محاسبه و تخصیص داده می شود و مشترک می تواند در تمام ساعات شبانه روز از حداکثر آن استفاده نماید.

 

ظرفیت بالا :

 خدمات Sky Fiber در حال حاضر برای هر لینک ارتباطی از سرعت 64 Kbps تا 10Mbps ارائه میشود. لذا مشترک می تواند بدون نگرانی از محدودیت های آینده برای ارتقاء سرویس، با توجه به برنامه های گسترش فعالیت های خود و مسائل اقتصادی از این خدمات استفاده نماید.

 

سازگار با شبکه موجود شما :

شما می توانید شبکه موجود خود را به سادگی نصب یک دستگاه plug-and-play به اینترنت یا شبکه دیگری در آنسوی شهر متصل نمایید. Sky Fiber به شما امکان میدهد تا بدون داشتن نگرانی از اینکه شبکه کنونی شما با چه تکنولوژی کار می کند، ارتباط آنرا با اینترنت یا شبکه های دیگر برقرار نمایید. در واقع اگر به موضوع ساده نگاه کنیم Sky Fiber به شما امکان میدهد تا در مدت چند ساعت بصورت مجازی با یک کابل Ethernet(یا یک خطE1 ) از یک ساختمان به ساختمان دیگری در شهر برقرار کنید.

 

کاهش هزینه راه اندازی :

گروه شرکتهای داتک با سرمایه گذاری بر روی بستر مخابراتی بیسیم Sky Fiber در سطح شهر تهران، قسمت اعظم هزینه برقراری ارتباطات نقطه به نقطه (P2P) یا نقطه به چند نقطه (P2M) را برای شما انجام داده است. بنابراین کافی است که شما هزینه برقراری ارتباط محلی به این شبکه را متقبل شوید.

 

تعرفه خدمات Sky Fiber

ردیف پهنای باند هزینه کانال VPN (تومان) هزینه Internet (تومان)  کاربری

1 1M 270,000 1,043,000 اداری

2 2M 390,000 1,868,000 اداری

3 4M 790,000 3,300,000 اداری

4 6M مذاکره 4,800,000 اداری

5 8M مذاکره 5,600,000 اداری

6 10M مذاکره 7,000,000 اداری

ج : اینترنت بی سیم

در شرایطی كه دسترسی به اینترنت از طریق شبكه تلفن شهری (PSTN) مقدور نبوده و یا راه حل های ADSL و Dial-up جوابگوی نیاز كاربران اینترنت نباشد ، استفاده از روشهای بی سیم بهترین راه پیشنهادی گروه به كلیه كاربران است .

مزایای عمده ارتباط بی سیم به شرح زیرند :

1. پشتیبانی از کلیه پروتکلها و خصوصیات چندرسانه ای

2. مدیریت فراگیر از درونی ترین نقطه شبکه تا نقاط انتهایی آن

3. قابلیت کنترل و تنظیم کیفیت خط ارتباطی

4. پشتیبانی در بخشهای مختلف همچون: نگهداری و گزارشهای مالی و آماری برای مشترکین

5. خدمات حسابداری برای سرویسهای اشتراکی

6. یکپارچگی خدمات صوت و تصویر، داده و اینترنت

7. نیاز نداشتن دید مستقیم به آنتن Non-Line Of Sight

 

ویژگیهای فنی :

شبکه بی سیم مذکور با استفاده از طیف فرکانسی امواج رادیویی RF در محدوده 2.5 تا 23 گیگاهرتز عمل می کند. ویژگی دیگر این سرویس نیاز نداشتن به دید مستقیم به آنتن می باشد و بر اساس شبكه های مبتنی بر IP ، انواع برنامه های کاربردی پهن باند نظیر IP telephony و video streaming را که دارای قابلیت انتقال صوت و تصویر هستند، پشتیبانی می نماید.

این سیستمها از مودولاسیونهای تطبیقی 4 QAM16، QAM و 64 QAM استفاده کرده و تجهیزات برون اتاقی را نیز شامل می شوند. محدوده های تحت پوشش هر یک ازایستگاهها به عوارض و توپولوژی زمین بستگی خواهد داشت.

تجهیزات برون اتاقی سیستمهای NLOS داتک تنها 16 کیلوگرم وزن داشته و می توان آنها را به سادگی بالای برجها، روی پشت بامها یا داخل رکها نصب نمود. اتصال بین این تجهیزات تا مراکز اصلی از نوع Ethernet 10/100 Base T است . به کمک پورتهای سریال، telnet و اتصالهای مبتنی بر وب یا سیستم اختصاصی کنترل و مدیریت مبتنی بر SNMP داتک ، مدیریت جامعی بر روی این تجهیزات و ایستگاههای زمینی نظارت دارد.

 

تعرفه خدمات عنوان پهنای باند ارسال پهنای باند دریافت قیمت واحد شارژ ماهانه

1   اینترنت خانگی - 128 کیلوبیت تک کاربره    32K   128K   390,000  401,700

2   اینترنت 256 کیلوبیت تک کاربره    64K   256K   549,000  565,470

3   اینترنت 512 کیلوبیت تک کاربره    128K   512K   790,000  813,700

4   اینترنت 512 کیلوبیت چند کاربره    128K   512K   1,790,000  1,843,700

 

به دو طریق میتوان از اینترنت سیم کارت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل استفاده کرد:

روش اول
:
به میزان استفاده از اینترنت مبلغی از شارژ سیم کارت شما کسر (سیم کارت اعتباری) و یا اینکه به مبلغ قبض ماهیانه (سیم کارت دائمی) شما اضافه خواهد شد.

روش دوم :
دراین
روش با دریافت اشتراک ماهیانه می توانید به صورت نا محدود از اینترنت سیم کارت خود استفاده نمایید . مبلغ پرداختی شما ماهیانه بسته به انتخاب شما می تواند از ۱۰۰۰تا  ۱۰۰۰۰تومان باشد .پیشنهاد ما به شما استفاده از روش دوم می باشد. برای استفاده از این روش کافیست کد مربوط به بسته اینترنت را در گوشی موبایل خود وارد کنید (کدها همراه با مودم برای شما ارسال خواهد شد و یا در سایت همراه اول یا ایرانسل میتوانید آنها را مشاهده نمایید)

+ نوشته شده توسط یعقوب حمیدی در شنبه ۲۶ شهریور۱۳۹۰ و ساعت 13:23 |

RAYANMAHTAB
BLOGFA.COM